Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní seminář na téma Klimatické změny

9. 12. 2008

Mladí sociální demokraté z Čáslavi se zúčastnili mezinárodního semináře o „Klimatických změnách“

 

Několik našich členů se zúčastnilo semináře o ,,Globálním oteplování“, který se konal 5.-7. prosince ve Vyškově na Moravě. Na akci, která neoficiálně začínala již 4. prosince, byli pozváni odborníci na dané téma, stínový ministr životního prostředí za ČSSD Petr Petržílek a známý sociolog a politolog Jan Keller. Zmínění odborníci ve čtvrtek odpoledne přednášeli i na univerzitě v Brně, kde byli přítomny i další známé osobnosti, které se klimatickými změnami profesionálně zabývají.  Na seminář byli pozváni i mladí lidé ze Slovenska a Polska, kteří k nám rádi přijeli a zdrželi se až do pátečního večera.

 

My, tedy MSD Čáslav- mladší jsme do hotelu Allvet, tedy místa, kde se seminář ve Vyškově konal, dorazili v pátečních večerních hodinách, kde jsme byli hned po ubytování v překrásném hotelu, pozváni na večeři s ostatními účastníky a pořadateli.

 V sobotu 6. prosince po snídani jsme se odebrali do kongresového sálu, abychom zahájili další plánovaný program. Po seznámení s ostatními účastníky jsme začali debatovat o Globálním oteplování, což nám zabralo téměř celé dopoledne. Podrobná debata se všem líbila, myslí si, že každý si z ní odnesl spoustu nových a zajímavých informací.  Poslední pracovní část semináře, tedy sobotní odpoledne jsme využili k sestavení pracovních skupin, které se zabývaly různou problematikou související s ,,Globálním oteplováním“.

Poslední večer patřil vepřovým hodům, doprovázeným skvělou zábavou, zakončenou diskotékou, která nádhernou sobotu završila.

 

V neděli  po snídani byl seminář definitivně ukončen a všichni účastníci se vydali na cestu domů. Z našěho klubu byli na vzdělávací a velmi záživné akci přítomni předseda Jiří Uřidil, místopředseda Jakub Trpák a Martin Vodička. Chtěli bychom moc poděkovat všem pořadatelům, tohoto nezapomenutelného mezinárodního semináře, konkrétně místopředsedkyni MSD pro zahraničí Lucii Svobodové a zahraničnímu tajemníkovi MSD Pavlu Šílenému, za skvělou organizaci.

 

 

                                                            Předseda MSD Čáslav- maldší,

 

                                                                            Jiří Uřidil

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář