Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stojíme na křižovatce

23. 5. 2010

 

Vážení přátelé,

                          stojíme na křižovatce, stojíme před nesmírně důležitými volbami do poslanecké sněmovny, jejichž výsledek výrazně ovlivní naši budoucnout.

Je třeba se rozhodnout, zda si vybereme cestu plnou zdražování, zhoršování životní úrovně, zavádění nových poplatků, nedostupného zdravotnictví, nekvalitního školství, sociální nespravedlnosti či privatizovaného důchodového systému. Zkrátka směr, kterým nás povede koalice ODS, TOP 09 a Věcí veřejných.

Můžeme si však zvolit zcela odlišnou cestu, jejíž cíle jsou- svoboda, sociálně spravedlivá společnost rovných šancí a příležitostí, nezadlužený stát, bezplatné a dostupné zdravotnictví pro všechny, kvalitní vzdělání bez školného, důvěryhodná práce státních orgánů, vyšší důchody a v neposlední řadě lepší pracovní podmínky. Touto cestou nás povede sociální demokracie.

Za všechny zmíněné cíle bojovala ČSSD celé uplynulé volební období, které strávila v opozici, v níž musela čelit tvrdé, bezohledné a asociální Topolánkově vládě, která prakticky válcovala naši republiku svými nespravedlivými reformami. Naše životy poznamenaly experimenty pana Julínka v oblasti zdravotnictví, Ivana Langera na Ministerstvu vnitra nebo také Petra Nečase, který se zasadil o zrušení proplácení prvních tří dnů nemocenské.

Velmi jsme kritizovali praktiky justiční mafie, korupci a snahu pana Langera o rozklad české policie. Vždy striktně odmítáme privatizaci zdravotnických zařízení, pojišťoven, zvyšování cen energií a dalších základních životních prostředků.

Pravice obyčejným lidem nabízí pouze krácení platů, důchodů a podpor. Neustále straší koalicí s komunisty, s nimiž se sociální demokracie v žádném případě vládnout nechystá. 

ČSSD kráčí jiným směrem, nikoliv tím řeckým, jak slýcháme v posledních dnech od pravicových politiků nebo čteme v jejich lživých inzercích. Řekové se dostali do problémů díky své nezodpovědné politice a žitím nad evropské poměry. Tímto směrem nekráčíme.

Sociální demokracie má spoustu skvělých a důvěryhodných individualit, které si v nadcházejících volbách jistě zaslouží Vaši podporu. Jsou to například Milan Urban, Lubomír Zaorálek, Michal Hašek, David Rath, Martin Pecina, Zděněk Škromach a v neposlední řadě samozřejmě také předseda ČSSD – Jiří Paroubek.

Uvědomujeme si, že poslední dny předvolební kampaně budou tvrdé a staneme se oběťmi dalších křivých útoků, které na nás připravují pravicové strany, ale také pravicová média, včetně deníků Lidových novin a Mladé fronty DNES. Jsme připraveni tomu čelit, protože jsme přesvědčeni o tom, že stojíme na správné straně- na straně lidí.

Předseda MSD Čáslav- ml.
Jiří Uřidil

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář